Ślady Krzysztofa Krawczyka na Ursynowie: blok, w którym zamieszkiwał znany artysta

Chociaż dzielnica Ursynów w Warszawie jest często kojarzona jako bastion hip-hopowej kultury stolicy, nie wielu mieszkańców zdaje sobie sprawę, że domem dla innej muzycznej gwiazdy był ten sam rejon miasta. Przywołując myśl o popularnym polskim wykonawcy muzyki pop – Krzysztofie Krawczyku, który spędził tam lata 70. i 80. XX wieku, wprowadza pewne niespodzianki. Dzięki naszemu fotoreporterowi udało nam się zlokalizować blok mieszkalny, w którym ikona polskiej sceny muzycznej nie tylko mieszkała, ale i tworzyła.

O niepospolitym związku Krawczyka z Ursynowem świadczy fakt, że skomponował utwór zatytułowany “Znalazłem Ciebie na Ursynowie”. Tym samym, długo przed pojawieniem się na lokalnej scenie gatunku hip-hop, znany ze swojej fascynacji miejskimi osiedlami, to właśnie Krawczyk jako pierwszy celebrował Ursynów poprzez muzykę. Był on bowiem dumny z bycia częścią wspomnianej społeczności w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia.

Nasz reporter odnalazł budynek, w którym zamieszkiwał “polski Elvis Presley”, a mianowicie Krzysztof Krawczyk. Piosenka pean na cześć Ursynowa, “Znalazłem Ciebie na Ursynowie”, została napisana przez Krawczyka właśnie w jego domu przy ulicy Pięciolinii 10.