Rodzinny wyjazd wakacyjny? Odkryj Małopolskę

Planowanie wyjazdów wakacyjnych to zwykle temat, który w wielu domach omawiany jest przez kilka miesięcy. Dokąd wyjechać, jak spędzić czas, gdzie znaleźć noclegi… Z biurem, samodzielnie, z planem, a może spontanicznie. Pomysłów jest mnóstwo, tym bardziej że trzeba pogodzić wymagania kilku osób. Doskonałym kierunkiem na wakacyjny wyjazd jest Małopolska, gdzie można połączyć aktywny wypoczynek z relaksem, zwiedzaniem zabytków i dobrą zabawą.

Małopolska – jakie miejsca odwiedzić w wakacje

Małopolska należy do najbardziej atrakcyjnych regionów naszego kraju. Jest nie tylko niezwykle zróżnicowana pod względem krajobrazowym, ale także pełna rozmaitych atrakcji, które zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Spośród miast najchętniej i najczęściej odwiedzany jest oczywiście Kraków, ale w letniej pogodzie lepiej przyjechać tu jedynie na zwiedzanie czy wizytę w muzeum, a noclegi znaleźć w bardziej zielonej okolicy.

Oczywiście Kraków, jako jedno z najważniejszych historycznych miast w Polsce, dawna stolica kraju i główne centrum Małopolski jest zawsze dobrym wyborem na odwiedziny, ale podczas wakacji warto zostawić sobie ten punkt na dzień z nieco gorszą pogodą. Gdy żar leje się z nieba, świeci słońce, a temperatury są wysokie, znacznie lepiej odpoczywa się wśród przyrody. A tej w Małopolsce nie brakuje. Już w najbliższych okolicach Krakowa można aktywnie spędzać czas na Jurze, w Podkrakowskich Dolinkach, Puszczy Niepołomickiej albo w okolicach Zatora (https://westerncamp.pl/co-zobaczyc-w-zatorze-i-okolicach/). Bardziej na południe, Beskidy, Pieniny i Tatry są prawdziwym rajem dla miłośników aktywności w różnej postaci – wędrówek górskich, jazdy na rowerze, spływów kajakowych i pontonowych.

Małopolska z dziećmi – gdzie się wybrać w wakacje

Planując rodzinny wyjazd, trzeba też pomyśleć o atrakcjach dla najmłodszych. I tu Małopolska także jest na czele. Oprócz tras dziecięcych w krakowskich muzeach, kopalniach soli w Wieliczce i Bochni czy jurajskich zamkach, a także uprawiania turystyki aktywnej, na dzieci czekają tu też inne atrakcje. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie Energylandia w Zatorze. Ogromny Park Rozrywki i Park Roller Coasterów Nr 1 w Europie to miejsce, gdzie cała rodzina będzie się świetnie bawić. Latem otwierana jest tu dodatkowa strefa wodna, czyli największy w Polsce odkryty Aquapark. Dla dzieci, które uwielbiają chlapanie w wodzie to prawdziwy raj.

Położony centralnie Zator świetnie sprawdza się jako baza wypadowa do wakacyjnych podróży, a noclegi tu to kolejna przygoda na szlaku rodzinnego wyjazdu. Western Camp i restauracja w Zatorze utrzymane w klimacie Dzikiego Zachodu to niezwykłe i klimatyczne miejsce na nocleg. Oprócz samych noclegów i posiłków są tu tereny rekreacyjne, boiska, miejsca ogniskowe, place zabaw czy tereny do wypoczynku, a bliskość bram Energylandii pozwala na pełne wykorzystanie karnetu, także dwudniowego. Z Zatora łatwo też dojechać na Jurę, do Krakowa, Wieliczki czy w Beskidy, a nawet w Tatry, więc noclegi w Western Camp świetnie zgrywają się z różnorodnymi programami wakacyjnych rodzinnych podróży.