Restauracja Dworu “Poniatówka” – powrót do dawnej świetności

Od końca XVIII wieku w samym sercu Piaseczna, otoczony parkiem miejskim, stoi dworek o nazwie “Poniatówka”. Został on zaprojektowany w stylu romantycznym przez Franciszka Ryxa, który pełnił funkcję starosty piaseczyńskiego od 1774 roku. Wśród wielu znanych gości, którzy przekroczyli próg tego dworku, znajduje się książę Józef Poniatowski, od którego wzięła się nazwa budynku.

Ostatnie miesiące to intensywny okres prac renowacyjnych, mających na celu przywrócenie “Poniatówce” jej dawnego blasku. Dzięki tym staraniom, mieszkańcy Piaseczna będą mogli wkrótce cieszyć się nowym miejscem dostępnym dla wszystkich.

Sympatia, jaką cieszy się Dworek “Poniatówka” wśród mieszkańców Piaseczna jest ogromna. Burmistrz miasta, Daniel Putkiewicz, wyraża nadzieję, że remont budynku zakończy się wiosną 2024 roku. Po odnowieniu, w dworku ma znaleźć swoje miejsce niewielka kawiarnia oraz druga filia Muzeum Piaseczyńskiego. Wszystko to jest możliwe dzięki inwestycji wynoszącej około 8 milionów złotych na renowację tego historycznego budynku.