Rekordowe mrozy w stolicy powodują chaos komunikacyjny

Warszawa, zmaga się od wtorkowego poranka z kłopotami w transporcie publicznym spowodowanymi przez niskie temperatury. Użytkownicy kolejowych linii KM i SKM spotykają na swojej drodze rozmaite przeszkody utrudniające podróż.

Naszą ojczyznę od kilku dni przygniatają rekordowo niskie temperatury, co świadczy o tym, że zima zawitała do nas z pełnym rozmachem. W stolicy, 9 stycznia tego roku, już rano termometry wskazywały aż -14 stopni. Tak ekstremalne warunki pogodowe wywołały szereg problemów w funkcjonowaniu miasta. Jakie wyzwania muszą teraz podjąć mieszkańcy metropolii?

W wyniku niskich temperatur, które zawładnęły Warszawą, od rana pojawiają się problemy przede wszystkim w ruchu kolejowym. Niektóre kursy zostały odwołane, a część pociągów boryka się z opóźnieniami.

“Ubiegający wtorek przyniósł ze sobą niekorzystne warunki pogodowe, co skutkuje utrudnieniami w kursowaniu pociągów KM na terenie Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego. Istnieje ryzyko opóźnień, odwołań oraz skrócenia trasy pociągów KM” – ostrzega Warszawski Transport Publiczny.

Od godziny 07:00 do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów we wszystkich środkach transportu WTP w strefie 1 i 2. Aktualne informacje o utrudnieniach i opóźnieniach są dostępne na stronie internetowej pasażera PKP PLK. Ale to nie koniec problemów. Już około godziny 5.00 rano, Warszawski Transport Publiczny poinformował o dodatkowych kłopotach w kursowaniu linii S4.