Rafał Trzaskowski zapowiada wprowadzenie płatnego parkowania w weekendy w strefie śródmiejskiej

6 maja, w poniedziałek, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, podzielił się informacją o swojej rekomendacji dotyczącej uruchomienia płatnego parkowania w strefie śródmiejskiej podczas weekendów. Trzaskowski wyjaśnił, że decyzja ta wynika z dużej ilości samochodów, które zapełniają ulice Powiśla i Pragi, zwłaszcza w okolicach nowo powstałego mostu dla pieszych i rowerzystów. Dodał też, że ten problem nie był pomijany i pojawiał się wielokrotnie podczas dyskusji.

Rafał Trzaskowski poinformował o planach wprowadzenia opłat za parkowanie w strefie śródmiejskiej podczas sobót i niedziel. Wyjawił te plany podczas odpowiadania na pytanie dotyczące sposobu zaradzenia trudności związanej z licznymi pojazdami, które kierowcy pozostawiają na ulicach Powiśla i Pragi w weekendy – często korzystając z nowego mostu dla pieszych i rowerzystów nad Wisłą.

“Wielokrotnie dyskutowaliśmy o konieczności wprowadzenia płatnego parkowania w Śródmieściu podczas weekendów, ze względu na dużą frekwencję. Ta sprawa będzie mogła być omówiona z nową radą miasta” – relacjonował prezydent stolicy, cytowany przez Polską Agencję Prasową.