Przystań przy Waldorffa oferuje bezpłatne kajaki

Przystań przy Waldorffa stała się nieodłącznym elementem letniego pejzażu dzielnicy Bemowo. To właśnie tam odwiedzający mają możliwość bezpłatnego wynajmu kajaków i cieszenia się urokami przyrody. Droga wodna prowadzi wokół fosy Fortu Bema, doskonale zachowanego zabytku z okresu Twierdzy Warszawa.

Kajaki znajdujące się w Forcie Bema cieszą się dużym zainteresowaniem miejscowych i turystów. I trudno się temu dziwić. Przystań przy Waldorffa to atrakcyjna propozycja dla osób, które chciałyby wypróbować kajakarstwo, ale nie są jeszcze gotowe na długie wyprawy czy żeglugę na otwartych przestrzeniach wodnych. Jeżeli szukasz miejsca, gdzie mógłbyś spróbować swoich sił na wodzie, mamy dla Ciebie dobre wieści. Wypożyczalnia kajaków na Bemowie jest ponownie otwarta dla odwiedzających od 27 maja.

Przystań przy Waldorffa powraca do działalności

Przystań jest zlokalizowana na terenie Fortu Bema, a najlepszy dojazd do niej to droga od ulicy Waldorffa. Będzie ona otwarta przez 115 dni, czyli od 27 maja do 17 września. Kajaki są dostępne za darmo i można je wypożyczać każdego dnia tygodnia, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 20:00. W poprzednich sezonach czas spływu dookoła fosy fortu wynosił 45 minut.

Na terenie przystani dostępnych jest siedem kajaków wraz z kamizelkami ratunkowymi. Do rezerwacji sprzętu wystarczy dowód osobisty.

Atrakcje wodne na terenie Bemowa pojawiły się po raz pierwszy w 2009 roku. Niestety, ze względu na podniesienie się poziomu wód gruntowych, wypożyczalnia była zamknięta na kilka lat. Powróciła na Fort Bema w 2015 roku i początkowo miała w ofercie jedynie rowery wodne. Oferta została poszerzona o kajaki dopiero w sezonie letnim 2019.