Przemiana ulicy Orlej: Od zapomnianej przestrzeni do zielonego parku kieszonkowego

W najbardziej centralnej części Warszawy pojawi się nowa oaza zieleni. Dzielnica Śródmieście ogłosiła, że planuje przekształcenie obszaru wokół ulicy Orlej w nowoczesny park kieszonkowy. Obecnie trwają już początkowe etapy przebudowy tej przestrzeni. Jakie atrakcje i udogodnienia zostaną wprowadzone po zakończeniu modernizacji?

Planowany nowy park kieszonkowy, zlokalizowany w okolicy ulicy Orlej w śródmieściu warszawskim, ma zajmować obszar przekraczający 2000 metrów kwadratowych. Przedstawiciele lokalnych władz zapewniają, że ta lokalizacja przejdzie gruntowną przemianę.

Odkrywanie nowych miejsc dla mieszkańców w Śródmieściu

Stary plac zabaw i zużyte nawierzchnie uliczne już nie istnieją przy ul. Orlej. Na ich miejscu powstanie nowoczesna oraz estetyczna przestrzeń, stworzona z myślą o mieszkańcach.

– Kontynuujemy proces transformacji betonowych podwórek Śródmieścia. Prace te obejmują kilka skwerów i przestrzeni pomiędzy blokami mieszkalnymi w najbliższym otoczeniu tego placu. Są to działania kompleksowe, które zaczęliśmy realizować już kilka lat temu – podkreślił Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście.