Pożyczka hipoteczna dla firm ze wsparciem unijnym

Planujesz otworzyć działalność lub prowadzisz już firmę i szukasz korzystnego finansowania? W takiej sytuacji warto sprawdzić kilka różnych możliwości. Pamiętaj, że to jaka oferta będzie dla Ciebie dostępna, może zależeć od wielu czynników. Warto zweryfikować różne możliwości finansowania w danym regionie. Warto zainteresować się ofertą pożyczek z funduszy europejskich.

Gdzie się zgłosić po pożyczkę ze środków unijnych?

Pożyczki unijne to specjalna forma finansowania dla przedsiębiorców, która jest przyznawana ze środków funduszy europejskich. Największą zaletą pożyczek unijnych jest preferencyjne oprocentowanie, znacznie niższe niż w bankach.

W roku 2023, w 15 regionach Polski, można otrzymać pożyczki z funduszy unijnych o niskim oprocentowaniu. Głównym dostawcą tych pożyczek jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), który jest odpowiedzialny za zarządzanie przyznanymi Polsce funduszami UE. Jednak fizycznie pożyczki są udzielane przez instytucje finansowe współpracujące z BGK, takie jak komercyjne i spółdzielcze banki, fundusze pożyczkowe, agencje rozwoju regionalnego, fundusze poręczeniowe, itp.

Czym jest pożyczka hipoteczna dla firm?

Pożyczka hipoteczna dla firm jest przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy szukają korzystnego finansowania inwestycji w nieruchomości.  Pożyczka hipoteczna może być przeznaczona wyłącznie na kupno, budowę lub modernizację nieruchomości przeznaczonej na cele działalności gospodarczej.

Pożyczka hipoteczna dla firm to forma wsparcia oferowana przez Mazowiecki Fundusz Pożyczkowy. Środki pozyskane z pożyczki można przeznaczyć na: budowę, zakup lub remont nieruchomości przeznaczonej na cele działalności gospodarczej.

Największą zaletą pożyczki hipotecznej oferowanej przez Mazowiecki Fundusz Pożyczkowy jest atrakcyjne oprocentowanie (stałe oprocentowanie), które zaczyna się od 8,22%.

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego mogą wnioskować o pożyczkę do kwoty 1 500 000 zł na okres do 10 lat. Niewątpliwie ogromnym plusem jest brak prowizji za udzielenie pożyczki. Dodatkowo można wnioskować o karencję 12 miesięcy w spłacie pożyczki. Aby otrzymać pożyczkę konieczne jest posiadanie 10% wkładu własnego.

Dlaczego warto ubiegać się o pożyczkę hipoteczną dla firmy w województwie mazowieckim?

  • pożyczka jest przeznaczona dla mikro, małych oraz średnich firm
  • Mazowiecki Fundusz Pożyczkowy udziela pożyczki hipotecznej wyłącznie przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego
  • max. kwota pożyczki 1 500 000 zł
  • stałe oprocentowanie pożyczki od 8,22%
  • długi okres spłaty: do 10 lat
  • minimalny wkład własny: 10%
  • karencja w spłacie pożyczki do 12 miesięcy

Inne formy pomocy ze środków unijnych

Jeśli nie posiadasz nieruchomości, która mogłaby stanowić zabezpieczenie pożyczki hipotecznej, możesz skorzystać z innego programu.

Ciekawą alternatywą dla pożyczki hipotecznej jest pożyczka JEREMIE 2 – która może być przeznaczona na finansowanie inwestycji w rozwój i majątek trwały Firmy.