Policja z Warszawy zatrzymała złodzieja samochodów

W ostatnim czasie, warszawska policja ujęła mężczyznę w wieku 43 lat podejrzanego o serię włamań do samochodów. Przez cztery miesiące na terenie stolicy, sprawca dziesięciokrotnie dopuścił się kradzieży z pojazdów, zabierając wszystko, co według niego było cenne. Łączne straty poniesione przez poszkodowanych właścicieli samochodów wynoszą 13 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że mężczyzna wykonywał swoje przestępcze działania będąc recydywistą. Zarzuty zostały mu postawione przez Wydział Mienia.

Operacyjni policjanci z warszawskiego Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu dokonali szczegółowej analizy zgłoszeń o kradzieżach z włamaniem do aut na obszarze miasta. Mając do dyspozycji zebrane dane i dowody, udało im się ustalić, że za wszystkimi przestępstwami stoi jedna osoba. Po wnikliwych badaniach, mundurowi zidentyfikowali potencjalnego sprawcę.

Wykorzystując bogate doświadczenie operacyjne oraz dogłębne rozumienie świata przestępczości, funkcjonariusze byli w stanie szybko powiązać wszystkie incydenty z jednym podejrzanym. Złodziej nie był dla nich nieznany, ponieważ już wcześniej znalazł się w ich rękach. Policja przeprowadziła dokładne śledztwo i zabezpieczyła dowody. W rezultacie, po krótkim okresie obserwacji, 43-latek został zatrzymany – informuje podinsp. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.