Pobili nastolatka i udostępnili nagranie w sieci

Od kilku dni w sieci krąży nagranie, na którym widać bitego i dręczonego nastolatka. Nad chłopcem pastwi się grupa osób w wieku od 14 do 16 lat. Zatrzymano już wszystkie osoby związane ze zdarzeniem. O stanie pobitego chłopaka nie wiadomo wiele. Policjanci podkreślili, że poszkodowany będzie potrzebował przede wszystkim pomocy psychologicznej.

Kolejny przejaw agresji wśród nastolatków?

Nastolatkowie z podwarszawskiej miejscowości znaleźli sobie wyjątkowo okrutny sposób na budowanie pozycji w grupie. Na wrzuconym do internetu nagraniu widać, jak grupa młodych osób bije i poniża nastolatka, niebędącego w stanie wyrwać się z rąk sześciu agresorów. Dzięki nagraniu policjanci szybko dotarli do młodych napastników i napastniczek. Łącznie przesłuchano sześć osób. Trzech nastolatków z grupy ma już na swoim koncie jedno pobicie. O przyszłości nastolatków zdecyduje sąd.

Nie da się ukryć, że o przypadkach agresywnych zachowań wśród nastolatków słyszy się coraz częściej. Wpływ na to mają media społecznościowe, które dają rozgłos podobnym zdarzeniom. Eksperci zapewniają, że młodzież nie jest bardziej agresywna niż kiedyś. Wcześniej informacje o agresywnych zachowaniach nastolatków rzadziej przedostawały się do mediów.