Pięć mil przez Włochy – edycja 2022

W ostatnią niedzielę na terenie miasta odbył się kolejny bieg miejski. Tym razem pasjonaci aktywności w terenie przemierzyli pięciomilową trasę ulicami Włoch.

5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy

Tegoroczna edycja 5 MIL.Biegu Dzielnicy Włochy to druga odsłona tego wydarzenia. W niedzielę 06 listopada sportowcy rywalizowali między sobą na pięciomilowej trasie. Początek imprezy wyznaczono na godzinę 11.00 przed południem. Wtedy to biegacze rozpoczęli wyścig na blisko ośmiokilometrowym odcinku. Dzięki sprzyjającej pogodzie uczestnicy mieli okazję przemierzyć trasę w urokliwej scenerii. Uliczki dzielnicy malowały się w jesiennej aurze niezwykle urokliwie.

Trasę, zawierającą się między Urzędem Dzielnicy Włochy a Parkiem ze Stawem Koziorożca, pokonało 449 uczestników. Pokonany przez nich odcinek prowadził ulicami: Poborską, Borsuczą, Rakowską, Instalatorów, Szybką aż do ronda Beczka. Następnie biegacze skierowali się w ulicę Daimlera, Budki Szczęśliwickie, Wiktoryn, Naukową ku Starowiejskiej. Dalej podążali Mikołajską, Śląską, Drukarzy, Owalną, Techników, Cegielnianą, Sympatyczną i Plastyczną. Ostatnie metry trasy prowadziły ulicami Potrzebną, Świerszcza, Chrościckiego oraz Łuki Wielkie do Koziorożca.

Jeden bieg, sześcioro najlepszych

Sygnał do startu dał Burmistrz Dzielnicy Włochy, Jarosław Karcz. Pozostali przedstawiciele miejscy dopingowali uczestników i wręczali nagrody laureatom. Byli to zastępcy burmistrza Monika Kryk i Sebastian Piliński oraz Przewodnicząca Rady Dzielnicy Włochy Sylwia Ciekańska.

Podobnie jak w przypadku innych imprez tego typu, trójkę najlepszych uczestników wyłoniono z dwóch grup – kobiet i mężczyzn. Wśród pań najszybsza okazała się Marta Kaźmierczak z czasem 29:09. Jako następna bieg ukończyła Monika Bytner-Kwiatkowska z czasem 30:17. Maja Górka z czasem 30:55. usytuowała się na pozycji trzeciej. Najszybszymi z grupy mężczyzn zostali Daniel Żochowski z czasem 25:15, Piotr Kleczewski z czasem 27:28. Tuż za nim na mecie pojawił się Paweł Pyrzak, który, kończąc bieg z czasem 27:33, zajął miejsce trzecie.