Ostateczne wyniki wyborów w Warszawie: Donald Tusk triumfuje

Wyniki wyborów w stolicy Polski, Warszawie, nie pozostawiają złudzeń – lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, zdecydowanie wyprzedził konkurencję, zdobywając imponującą liczbę 538 tysięcy głosów. Lista Koalicji Obywatelskiej, której szefem jest Tusk, otrzymała 43,23 procent wszystkich oddanych głosów, co przekłada się na dziewięć mandatów. Ale jak poradzili sobie inni liderzy partyjni? Kto jeszcze ma szansę na zdobycie mandatu?

Podliczenie wszystkich głosów przyniosło jednoznaczne wyniki. Największą popularnością cieszyła się Koalicja Obywatelska, na którą oddano 43,23 procent głosów. Drugie miejsce przypadło partii Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 20,14 procent. Na kolejnych miejscach uplasowały się Nowa Lewica (13,45 procent) oraz Trzecia Droga (13,25 procent). Konfederacja zdobyła 7,24 procent poparcia.

Jeśli chodzi o poszczególnych liderów, bezsprzeczne zwycięstwo odniósł Donald Tusk. To na niego oddano najwięcej głosów – aż 538634. Inni liderzy znacząco odstają od tego wyniku. Piotr Gliński z partii PiS, który niespodziewanie zastąpił Jarosława Kaczyńskiego, zdobył 135339 głosów. Za nim uplasował się Sławomir Mentzen z Konfederacji (101269 głosów). Adrian Zandberg z Nowej Lewicy otrzymał 64435 głosów, a Michał Kobosko z Trzeciej Drogi zdobył poparcie 61452 wyborców.