Osiedle na Pradze Północ. Mieszkańcy przeciwko Strefie Płatnego Parkowania

Osiedle Praga II zlokalizowane na Pradze Północ zostanie objęte Strefą Płatnego Parkowania od stycznia 2023 roku. W tej chwili mieszkańcy okolicy obserwują prace drogowców i nie ustają w próbach, by nie dopuścić do zmian. Płatne parkingi są bowiem bardzo niekorzystnym rozwiązaniem dla osiedla zamieszkałego przez około 15 tysięcy osób.

Walka o wolne miejsca parkingowe

Strefy Płatnego Parkowania zwiększają rotację aut i rozwiązują problemy z brakiem miejsc postojowych przy budynkach użyteczności publicznej. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie, czego dowodem jest jedno z osiedli na Pradze Północ. Strefa Płatnego Parkowania znacząco zmniejszy liczbę miejsc postojowych dla mieszkańców okolicy. Już teraz, po wprowadzeniu pierwszych oznaczeń, można zauważyć walkę o wolne miejsca parkingowe. Płatne parkingi spowodują również, że osoby przyjeżdżające w okolice osiedla tylko na chwilę, będą zajmować miejsca niepłatne, zarezerwowane dla mieszkańców osiedla.

Sprawa zmian parkingowych na osiedlu Praga II zostanie omówiona na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta, które zaplanowano na 8 grudnia.