Nowoczesny, wielopoziomowy parking w sercu Warszawy niemal gotowy. Pierwsi kierowcy zaparkują na początku 2025 roku

Prace budowlane nad konstrukcją nowoczesnego, podziemnego parkingu zlokalizowanego pod placem Powstańców Warszawy, w centralnej części stolicy, zbliżają się ku końcowi. Gdy obiekt zostanie oddany do użytku, zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i jej goście oraz turyści odwiedzający centrum miasta, będą mogli skorzystać z aż 420 miejsc parkingowych. Planuje się, że otwarcie obiektu nastąpi na przełomie 2024 i 2025 roku.

Rozpoczęte w lecie 2022 roku prace budowlane nad tworzeniem tego podziemnego parkingu w centrum Warszawy są już na ukończeniu. Zakończenie prac jest przewidziane na koniec bieżącego roku, co oznacza, że harmonogram jest realizowany zgodnie z planem. Już na samym początku 2025 roku pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z nowo wybudowanych miejsc parkingowych – informuje Rafał Trzaskowski.

Parking pod placem Powstańców Warszawy to czteropiętrowy obiekt zaprojektowany tak, aby pomieścić 420 pojazdów. Na mieszkańców Warszawy zarezerwowane zostanie 63 miejsca. Obiekt będzie wyposażony w nowoczesne udogodnienia, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych oraz publicznie dostępne toalety.

Realizacja projektu podziemnego parkingu jest już na etapie zaawansowanym. W ubiegłym roku ukończono najtrudniejsze prace konstrukcyjne, a obecnie trwają prace wykończeniowe oraz montaż instalacji. Już teraz gotowe są klatki schodowe i windy, które są aktualnie montowane.