Nowe zmiany na drogach: otwarcie ulicy Nocznickiego i zamknięcie przejazdu na Sokratesa

Zmiana układu komunikacyjnego nastąpiła w nocy z niedzieli na poniedziałek, dokładnie z 30 lipca na 31 lipca. W tym czasie, drogowcy udostępili do użytku ulicę Nocznickiego, jednocześnie natomiast tramwajarze zdecydowali o zamknięciu przejazdu na Sokratesa.

Jedną z głównych konsekwencji tej decyzji jest brak możliwości dostępu do ulicy Sokratesa od strony skrzyżowania z Wólczyńską i Conrada. W związku z tym, zostanie przygotowane specjalne rozwiązanie dla kierowców – wygrodzony zostanie prawy pas jadący ulicą Conrad. Postanowiono jednak, aby kierowcy nie byli całkowicie sparaliżowani tą sytuacją, więc z dwóch pozostałych pasów będą oni mogli wybrać czy skręcić w lewo lub w prawo w stronę Wólczyńskiej.

Na omawianym skrzyżowaniu, kierujący będą mieli możliwość kontynuacji jazdy prosto na Wólczyńską, prowadzącą w stronę Cmentarza Wawrzyszewskiego, albo skręcić w ulicę Conrada. Ta ostatnia decyzja zapewnia dodatkowe udogodnienia dla użytkowników dróg i sprzyja płynności ruchu komunikacyjnego.