Niepokojący incydent w Szpitalu Wolskim: pacjent atakuje personel medyczny

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w środku tygodnia, dokładnie 21 lutego, chwilę przed godziną 15. Scenariusz wydarzeń rozegrał się w warszawskim Szpitalu Wolskim znajdującym się przy ulicy Kasprzaka. W wyniku agresywnych działań jednego z pacjentów, personel medyczny szpitala – pielęgniarka oraz sanitariusz – zostali zaatakowani ostrym narzędziem. Wiadomość o incydencie szybko trafiła do służb policyjnych, które natychmiast podjęły starania mające na celu ujęcie sprawcy.

Szczegóły dotyczące niepokojącego incydentu po raz pierwszy przekazał telewizyjny kanał informacyjny TVN Warszawa. Z ich raportów wynikało, że to 24-letni mężczyzna zaatakował personel medyczny na oddziale ratunkowym Szpitala Wolskiego przy ulicy Kasprzaka.

Podkomisarz Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji relacjonował dla Polskiej Agencji Prasowej, że pierwsze zgłoszenie o incydencie nadeszło w środę tuż przed godziną 15. Jak podkreślił, zgłoszenie mówiło o ataku nieznanego w tamtym momencie mężczyzny, który używając ostrego narzędzia, zranił dwie osoby.

Wiadomości przekazane przez TVN Warszawa informowały również o stanie zdrowia poszkodowanego personelu medycznego. Pielęgniarka doznała powierzchownych ran, natomiast sanitariusz odniósł obrażenia w obszarze dłoni oraz twarzy.