Nie dla wszystkich szczęśliwy nowy rok – w sylwestrową noc w okolicy Warszawy doszło do dwóch zabójstw

Szampańska zabawa w ostatnią noc w roku zawsze wzbudza w nas pozytywne skojarzenia. Niestety, ostatnia z nich na mieszkańcach podwarszawskich okolic pozostawi po sobie silne i z pewnością nie najmilsze wspomnienia.

Noworoczne odkrycie w Siedlcach

Jednymi z tych osób, które na zawsze zapamiętają początek roku 2022 do końca życia, będzie para, która nad ranem 01 stycznia powracała z zabawy sylwestrowej. Jak poinformowała Krystyna Gołąbek, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, w drodze do miejsca zamieszkania osoby te odkryły leżące na przynależnym do pobliskiej posesji chodniku zwłoki mężczyzny.

Po przeprowadzeniu wstępnych czynności wezwani na miejsce śledczy ustalili, iż przyczyną śmierci 47-letniego obywatela Ukrainy były prawdopodobnie liczne obrażenia głowy. Z pierwszych ustaleń wynika też, iż mężczyzna zginął na terenie budynku, a dopiero potem jego ciało przeniesiono na chodnik. W tej sprawie zatrzymano dwie osoby w charakterze podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

Kolejna ofiara awantury domowej?

Do podobnego zdarzenia doszło mniej więcej w tym samym czasie w położonej w powiecie siedleckim wsi Topórek. Na terenie jednej z posesji, jak w wielu innych miejscach tej nocy, odbywała się impreza sylwestrowa. Jednymi z uczestników spotkania było małżeństwo w średnim wieku, którego cała sytuacja dotyczy.

Jak udało się ustalić do awantury, którą rozpoczął około 50-letni mężczyzna, doszło we wczesnych godzinach porannych 01 stycznia. Wtedy to agresywny mąż miała zaatakować swoją żonę, która w obawie o swoje życie szukała schronienia na strychu domu. Niestety, zdeterminowany mężczyzna odkrył kryjówkę i tam właśnie zadał kobiecie liczne ciosy nożem, a także siekierom, doprowadzając do jej śmierci.