Modernizacja stadionu Polonii Warszawa coraz bliżej!

Najstarszy klub piłkarski Warszawy w końcu doczekał się remontu stadionu. Obiekt sportowy na terenie zużytego stadionu Polonii Warszawa będzie służył także innym sportowcom, ale to dla piłkarzy stanowi niezwykle istotną inwestycję. Dzięki temu drużyna będzie mogła trenować u siebie. Być może dobre miejsce do treningów zapewni Polonii awans z II ligi.

Udostępniono projekt nowego kompleksu sportowego

Nowy stadion Polonii Warszawa będzie miał widownię na 16 tysięcy osób. W trakcie przebudowy obiektu treningi wciąż będą mogły się odbywać. Kompleks będzie wyposażony również w halę sportową z miejscami na 2 tysiące kibiców, Centrum Wsparcia Sportu i parking na 778 miejsc. Obiekt zaprojektowano z myślą o piłkarzach i innych sportowcach, a także mieszkańcach stolicy.

Do ogłoszonego w zeszłym roku przetargu zgłosiły się cztery firmy. W lutym tego roku rozpoczną się rozmowy dotyczące kwestii technicznych, a wiosną przyjdzie czas na kwestie prawne i finansowe. Prace budowlane rozpoczną się w 2025 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Na nowy stadion trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale z pewnością będzie warto.