Magazyn self storage – sposób na przechowywanie rzeczy dla osób mieszkających w małych mieszkaniach

Mieszkanie w bloku lub kamienicy ma swoje plusy i minusy, jednak brak miejsca na przechowywanie rzeczy zdecydowanie należy do najsłabszych stron tego rozwiązania. Piwnice są najczęściej na tyle małe, że większość rzeczy i tak trzeba przechowywać w mieszkaniu.

Wówczas pojawia się spory problem, ponieważ rowery, wózki dziecięce, łóżeczka, książki, stoliki kawowe czy narzędzia zaczynają zagracać mieszkanie. Taka sytuacja potrafi być niezwykle frustrująca dla wszystkich domowników, dlatego wiele osób decyduje się albo na wyrzucanie nadmiaru rzeczy, albo ich odsprzedaż.

Warto zaznaczyć, że istnieje jeszcze trzecia opcja, czyli magazyn na wynajem. W jaki sposób używa się takiego magazynu? Czy jest to kosztowne rozwiązanie?Zapraszamy do artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące magazynów self storage.

Brak miejsca na przechowywanie – powszechny problem milionów osób

Problem z przechowywaniem rzeczy w przypadku mieszkań jest bardzo powszechny ze względu na stosunkowo niewielki metraż lokali mieszkalnych i małe piwnice. Wiele osób jest sfrustrowana tego typu sytuacją. Ze względu na brak miejsca muszą pozbywać się ulubionych przedmiotów.

Oczywiście zawsze istnieje opcja wywiezienia rzeczy np. do domku na ogródkach działkowych. Jednakże nie każdy może sobie na to pozwolić. Po pierwsze trzeba mieć taką działkę z ogródkiem, a po drugiewiąże się to z kłopotliwym transportemprzedmiotów.

Magazyn samoobsługowy, czyli nowa forma przechowywania swoich rzeczy

Rozwiązaniem wyżej przedstawionego problemu są magazyny samoobsługowe, czyli usługa bardzo popularna w krajach zachodnich. Wynajem magazynu to bardzo wygodny sposób na przechowywanie przedmiotów, które nie znajdują już miejsca w mieszkaniu lub piwnicy.

Coraz większe zainteresowanie magazynami self storage sprawiło, że tego typu obiekty powstają dziś systematycznie, zapewniając stale rosnącą powierzchnię magazynową, która może być wykorzystana przez każdego.

W ten sposób coraz większa liczba osób ma dostęp do boksów magazynowych, które zwiększają komfort mieszkania w bloku lub kamienicy. Wszystkie niezbędne i tymczasowo zbędne rzeczy są przechowywane w magazynie do wynajęcia.

Jakie są zalety boksów magazynowych?

A jeśli ktoś zostawi w magazynie rower i w weekend będzie chciał z niego skorzystać? To nie problem, ponieważ magazyny self storage są dostępne dla wynajmujących przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Co więcej, magazyny samoobsługowe mają znacznie więcej zalet, spośród których warto wymienić między innymi:

  • wynajem zarówno kontenerówmorskich, jak i mniejszych boksów,
  • dogodną lokalizację magazynu,
  • łatwy rozładunek,
  • całodobową ochronę,
  • atrakcyjną cenę,
  • prosty sposób wynajęcia magazynku (nawet online).

Magazyny self storage szturmem podbijają polski rynek, ponieważ zdecydowana większość osób mieszkających w blokach i kamienicach boryka się z problemem bardzo małej przestrzeni do przechowywania swojego mienia.

Warto dodać, że magazyny do wynajęcia w krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych są bardzo popularnym rozwiązaniem, które stało się wręcz powszechne.

Jest to spowodowane niezwykłą praktycznością tego rozwiązania – przechowujesz swoje przedmioty w miejscu bezpiecznym, do którego masz dostęp o każdej porze dnia i nocy.

Co więcej, nie musisz martwić się kradzieżą, gdyż magazyn jest chroniony przez całą dobę. Dzięki temu Twoje mienie jest zawsze bezpieczne, w przeciwieństwie np. do domków i altanek na miejskich ogródkach działkowych.

Czy wynajęcie magazynu self storage jest skomplikowane?

W dzisiejszym zdigitalizowanym świecie wszelkie usługi muszą być proste i dostępne dla każdego od ręki. Nie inaczej jest w przypadku magazynów self storage. Wynajem takiego magazynu jest dziecinnie prosty, szybki i online! Prowadzą do niego cztery kroki:

  1. Założenie konta na celticselfstorage.pl i uzupełnienie danych.
  2. Wybór boksu.
  3. Wybór okresu przedpłaty – Jeśli zdecydujesz się na płatność z góry, możesz uzyskać dodatkową zniżkę.
  4. Sprawdzenie zamówienia i płatność.

Możesz wynająć magazyn self storage w zaledwie kilka chwil. To właśnie z tego powodu magazyny na wynajem cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem.

Jakie są koszty wynajęcia magazynu?

Dla wielu osób jest to najważniejsza kwestia, ponieważ taka usługa musi mieć odpowiednią cenę. Kwota, jaką trzeba zapłacić za 1m2 boksu w magazynie self storage oscyluje w granicach 170-200 złotych za miesiąc.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo magazynu oraz możliwość wynajęcia dowolnej wielkości przestrzeni – jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które zmagają się z ciasnotą w piwnicach i mieszkaniach.

Magazyny self storage to najlepszy sposób na przechowywanie wszystkich potrzebnych rzeczy, których nie chcesz sprzedawać lub wyrzucać!