Lipiec 2023 roku: miesiącem rekordów na warszawskim Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina w Warszawie doświadczyło historycznie najbardziej ruchliwego lipca tego roku, obsługując ponad 1,93 miliona pasażerów. To są początkowe szacunki ze strony Polskich Portów Lotniczych (PPL), które nadzorują największy port lotniczy w kraju.

16 lipca okazał się dniem, w którym odprawiono rekordową liczbę podróżnych – ponad 67 tysięcy. Ogólnie rzecz biorąc, lipiec był miesiącem przynoszącym rekordową aktywność pasażerską dla stołecznego portu, co oznacza, że wyniki z okresu przed pandemią Covid-19 zostały przekroczone. Biuro prasowe PPL udzieliło informacji agencji prasowej PAP, że według wstępnych danych, liczba pasażerów obsłużonych przez Lotnisko Chopina w Warszawie w lipcu przekroczyła 1,93 miliona. To oznacza, że był to rekordowy lipiec w historii lotniska, a osiągnięte rezultaty przewyższyły prognozy o nie mniej niż 150 tysięcy osób.

Według najnowszych statystyk udostępnionych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, w pierwszym kwartale 2023 roku Lotnisko Chopina obsłużyło więcej pasażerów niż jakikolwiek inny polski port lotniczy, z ogromną liczbą 3,5 miliona podróżnych. W porównaniu do pierwszego kwartału 2022 roku, ruch pasażerski wzrósł o imponujące 75,1 procenta. Jednakże, w porównaniu do analogicznego okresu w 2019 roku, czyli ostatniego roku przed wybuchem pandemii Covid-19, odnotowano niewielki spadek o 4,6 procenta.