Kulturalnie w Nowy Rok, czyli jak spędzić sylwestra w elegancki sposób

Sylwester kojarzy się nam przede wszystkim z dobrą zabawą, szampanem i fajerwerkami. Co roku w całym mieście odbywają się imprezy, podczas których witamy kolejny rok. Jednak nie wszyscy przepadają za tłumem i hałasem i wolą spędzić ten czas spokojnie. Dla tych osób specjalną ofertę przygotowały warszawskie teatry. Jeśli marzycie, by w 2022 roku wejść z pełną kulturą, wybierzcie się na jeden z proponowanych przez artystów spektakli.

Co dla nas zagrają?

Propozycje warszawskiej sceny teatralnej są naprawdę doskonałe. Spragnieni wrażeń widzowie mogą wybierać między komedią, dramatem, musicalem a kryminałem. Zróżnicowany repertuar z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Jeśli szukacie czegoś nowego lub chcecie przypomnieć sobie spektakle znane i doceniane przez publiczność, skorzystajcie z sylwestrowej oferty.

Teatr Polonia i Cwaniary

Wiernych widzów Teatru Polonia zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z czterema, zupełnie różnymi od siebie paniami, których losy możemy śledzić dzięki reżyser Agnieszce Glińskiej i scenarzystce Sylwii Chutnik. Tytułowe cwaniary poprowadzą nas przez historię mówiącą o sprawiedliwości, zemście, winie i karze. Na sylwestrową noc zaplanowano dwa spektakle, a po każdym z nich zostanie wzniesiony toast noworoczny.

Młynarski według Jacka Bończyka

Miłośników piosenek i działalności artystycznej Wojciecha Młynarskiego z pewnością zainteresuje najnowszy muzyczny spektakl, za który w całości odpowiedzialny jest Jacek Bończyk. Misja: Młynarski, to spojrzenie na świat oczami artysty przez perspektywę jego utworów. Na scenie Teatru Ateneum zobaczymy Przemysława Bluszcza, Jacka Bończyka (autora i reżysera spektaklu), Grzegorza Damięckiego, Wojciecha Brzezińskiego, Julię Konarską, Bartłomieja Nowosielskiego, Olgę Sarzyńską i Katarzynę Ucherską. Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny.

Pozostałe propozycje warszawskiej sceny teatralnej

Dla poszukujących artystycznych doznań ożyją także inne warszawskie sceny. Teatr Studio zaproponuje opowieść o Warszawie sprzed 50 lat. 31 grudnia na deskach teatru odbędzie się premiera kryminału w reżyserii Marcina Libery, Bowie w Warszawie, do tekstu Doroty Masłowskiej. Także scena TR Warszawa zaprezentuje sztukę tej samej autorki. Inni ludzie w reżyserii Grzegorza Jarzyny to znana i jedna z najczęściej nagradzanych produkcji zespołu tego teatru.

Dla miłośników odkrywania ludzkich doświadczeń zespół Teatru Powszechnego przygotował spektakl Bieguni, którego autorką jest zdobywczyni Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk. Tych, którzy cenią sobie klasykę, Teatr Dramatyczny zaprasza na Człowieka z La Manchy, natomiast Teatr Rampa, przyciągający zwolenników musicali, zaprezentuje premierowy Grand Musical Hotel.

W sylwestrową podróż kulturalną zabierze widzów również jedna z najbardziej rozpoznawalnych scen stolicy. Teatr Żydowski w kolejny rok wejdzie z premierą najsłynniejszej sztuki Singera – Jentl w reżyserii Roberta Talarczyka.