Kluczowe uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą – Policja zatrzymuje 13 podejrzanych

Operacja prowadzona przez Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) doprowadziła do zatrzymania 13 osób, które były powiązane z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzewa się, że ich działania polegały na wprowadzaniu do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Dodatkowo, sześć kolejnych osób zostało doprowadzonych do aresztów śledczych.

Zgodnie z wynikami śledztwa, członkowie tej grupy w okresie od 2019 do 2021 roku mogli być odpowiedzialni za dystrybucję kilkuset kilogramów różnych typów narkotyków. Co więcej, niektórzy z podejrzanych mogli być zaangażowani również w handel bronią.

W szeroko zakrojonym śledztwie dotyczącym tej grupy i jej powiązań, zarzuty zostały już postawione ponad 60 osobom. Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP, podinspektor Iwona Jurkiewicz, lista tych oskarżonych nadal rośnie.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo dotyczące tej zorganizowanej grupy przestępczej. Współpracują oni z prokuratorami z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w ramach Prokuratury Krajowej.