Incydent na torach w Warszawie: pociąg potrącił rowerzystkę

Kolejny niebezpieczny incydent miał miejsce na warszawskich torach kolejowych. Scena zdarzenia to stacja Warszawa Gocławek. Została tam potrącona przez nadjeżdżający pociąg rowerzystka, która z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Do tego niedoliwego zdarzenia doszło około godziny 9 rano, a miejscem incydentu była stacja Warszawa Gocławek. Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK, uściślił, że nieszczęsny pociąg jechał trasą Otwock – Warszawa Wschodnia.

Sierżant sztabowy Rafał Markiewicz, który przekazał informacje na temat zdarzenia, poinformował, że rowerzystka po kolizji została natychmiast przewieziona do szpitala. Zaznaczył również, że zarówno kobieta jak i maszynista byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Przyczyny całego incydentu są obecnie badane i ustalane.

W wyniku tej kolizji wystąpiły utrudnienia w ruchu kolejowym. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że na trasie Warszawa Wawer – Warszawa Wschodnia mogą występować opóźnienia i odwołania kursujących tam pociągów SKM i KM. Incident miał również wpływ na skrócenie niektórych tras.