Dwóch mężczyzn napadło na kasjerkę, by ukraść alkohol i papierosy

W sklepie przy ulicy Radzymińskiej dokonano rozboju. Kasjerka została obezwładniona za pośrednictwem gazu łzawiącego. Musiała otworzyć kasę. Dwóch napastników ukradło pieniądze z kasy, dodatkowo zabierając także alkohol i papierosy. Straty oszacowano na około 1300 zł, z kolei kara za rozbój może sięgać nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawców zatrzymano w ciągu 2 dni

W jednym ze sklepów na terenie Pragi Północ doszło do rozboju. Dwóch napastników obezwładniło kasjerkę za pomocą gazu łzawiącego. Kobieta nie była w stanie wezwać pomocy. Otworzyła kasę i pozwoliła mężczyznom wyjść z łupem w postaci kilkuset złotych, dwóch butelek alkoholu i papierosów. Łączne straty wyniosły około 1300 zł. Na szczęście kobieta pracująca tego dnia w sklepie, nie ucierpiała w napadzie. Gaz łzawiący obezwładnił kasjerkę, ale nie spowodował trwałych obrażeń.

Jednego z napastników zatrzymano jeszcze w dniu napadu. Złodziejem okazał się 38-latek, który działał z 39-letnim wspólnikiem. Drugiego mężczyznę zatrzymano następnego dnia. Mężczyzn oskarżono o rozbój, za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Oskarżeni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.