Defilada Święta Wojska Polskiego: Nowe wozy bojowe i samobieżne moździerze na pokazie

Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w Warszawie w tym roku, publiczność będzie miała okazję podziwiać nowe wozy bojowe oraz samobieżne moździerze. Takie informacje zostały podane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które planuje powrót defilady do stolicy po pięcioletniej przerwie. Ta pauza była m.in. wynikiem pandemii, która ograniczyła możliwości organizacji tak dużych wydarzeń.

Wśród atrakcji tegorocznej defilady Wojska Polskiego, wartym odnotowania jest pokaz lekkiego koreańskiego samolotu FA-50. Maszyna ta od lipca znajduje się na terytorium Polski i już zdobi ją biało-czerwona szachownica. To zasługa sił wojskowych, które nie tylko przygotowują dla naszych obywateli widowiskowy pokaz, ale również umożliwiają nam zobaczenie najnowszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie militarnej.

Podpułkownik Magdalena Busz, reprezentująca Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, zapewnia również o większej obecności naszych sojuszników na uroczystościach związanych ze Świętem Wojska Polskiego. W ten sposób defilada stanowi nie tylko okazję do prezentacji najnowszego sprzętu wojskowego, ale przede wszystkim jest wyrazem solidarności i współpracy międzynarodowej.