Czworonożny funkcjonariusz umożliwił schwytanie sprawców włamania

Czworonożny pomocnik ostrołęckiej policji doprowadził funkcjonariuszy pod dom podejrzanych o włamanie mężczyzn. W wyniku błyskawicznej akcji 17- i 51-latek zostali zatrzymani.

Włamanie w powiecie makowskim

O wydarzeniach z powiatu makowskiego opowiedział komisarz Tomasz Żerański, reprezentujący Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Jak przekazał, na komisariat w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie, mówiące o włamaniu na terenie jednej z posesji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy dostali się do budynku przez okno i dokonali rabunku. Z domu zniknął sprzęt elektroniczny. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol. Pod wskazany adres wyruszył również starszy aspirant Paweł Krysiński wraz ze swym czworonożnym pomocnikiem – psem Idanem.

Pod sam próg

Według słów komisarza Żerańskiego Idan natychmiast podjął trop. Przez kilka kilometrów podążał za swoim nosem, aż w końcu doprowadził funkcjonariuszy prosto pod drzwi włamywaczy. Wówczas prowadzenie akcji przejęli policjanci. Po wkroczeniu do wskazanego przez psa domu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu makowskiego. Młodszy ze sprawców w wieku 17 lat i jego 51-letni towarzysz usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pies na medal

Kim jest bohater naszego artykułu? Idan to funkcjonariusz ostrołęckiej policji. Swoją karierę jako pies patrolowo-tropiący rozpoczął osiem lat temu. Na stałe pracuje z jednym opiekunem i to właśnie zgraniu tego duetu możemy zawdzięczać pozytywny wynik akcji.

Pod koniec grudnia opisywaliśmy poszukiwania mężczyzny z gminy Mordy. Jego odnalezienie to zasługa innego z czworonożnych funkcjonariuszy, służącego w szeregach siedleckiej policji Nawoji.