Ćwiczenia antyterrorystyczne w Warszawie. Utrudnienia w metrze

Mieszkańcy Warszawy przywitali poniedziałek z wiadomości SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W treści alertu poinformowano o planowanych ćwiczeniach antyterrorystycznych w stolicy, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami. W związku z treningiem służb zawieszono kursowanie metra na odcinku Plac Wilsona — Młociny.

Ćwiczenia antyterrorystyczne policji potrwają do środy

W poniedziałek około godziny 19 rozpoczęły się ćwiczenia antyterrorystyczne policji, które zorganizowano w warszawskim metrze. W związku z tym pociągi linii M1 nie kursowały na odcinku Plac Wilsona — Młociny. Z kolei pociągi linii M2 nie zatrzymywały się na stacji Stadion Narodowy. W alercie RCB zalecono, by stosować się do zaleceń policji. Ćwiczenia potrwają do środy, a swoim zasięgiem mogą obejmować także województwa sąsiadujące.

Ćwiczenia antyterrorystyczne są konsekwencją wojny w Ukrainie. Polskie służby stale podnoszą swoje kwalifikacje, by zapewnić nam bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych. Warunki zbliżone do realnych zapewniają ćwiczeniom większą skuteczność. Za organizację ćwiczeń odpowiada Komenda Główna Policji i amerykańskie FBI.