Ciało 79-letniego mężczyzny w domu w Aninie – bliscy mówili o zabójstwie, policja zatrzymała podejrzanych, w tym 17-letniego wnuka ofiary

Ciało mężczyzny znaleziono w jego domu w czwartek 13 stycznia. Krewna zmarłego w mediach społecznościowych zmieściła informację o tym, że jej wujek został zamordowany. Kobieta poprosiła o pomoc tych, którzy mogli coś w sprawie wiedzieć.

Śmierć we własnym domu

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek przy ulicy Trawiastej w Wawrze. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji otrzymali zgłoszenie w godzinach rannych 13 stycznia. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili informację o odnalezieniu ciała. W domu przy ulicy Trawiastej funkcjonariusze zastali ciało 79-letniego mężczyzny. Jak informuje nadkomisarz Sylwester Marczak z komendy policji, obecnie prowadzone są czynności, które nadzoruje prokuratura.

Morderstwo dla pieniędzy

Jak wstępnie ustalono, sprawcy dostali się do domu tragicznie zmarłego, przeskakując ogrodzenie okalające posesję. Gdy udało się im wejść do środka budynku, brutalnie pobili 79-latka, co, jak się okazało, doprowadziło do jego śmierci. Napastnicy wynieśli z domu kasę pancerną. W niej, według informacji przekazanych przez rodzinę zmarłego, znajdowały się ważne dokumenty.

Przez kradzież sprawcy weszli w posiadanie potwierdzenia otwarcia konta w Szwajcarii, zabezpieczonego kwotą jednego miliona dolarów. Ponadto wewnątrz kasy zmarły przechowywał sześć klaserów z rzadkimi i wartościowymi znaczkami oraz gotówkę. Umieszczono tam również dokumenty dotyczące lokat opiewających na kwotę piętnastu milionów złotych. Dodatkowo napastnicy przejęli również portfel, w którym mężczyzna przechowywał karty płatnicze. Z posesji natomiast odjechali mercedesem ofiary.

Zatrzymano nieletniego wnuka zmarłego

W toku prowadzonego śledztwa zatrzymano dwoje podejrzanych o brutalną napaść w domu w Wawrze. Policja potwierdziła, że zatrzymani to 17-letni wnuk zamordowanego mężczyzny i jego koleżanka, również w tym samym wieku. Dziewczynę podejrzewa się o posiadanie substancji odurzających. Obecnie trwają dalsze czynności.