Bemowo. Matka brutalnie pobiła niemowlę

W niektóre sytuacje ciężko uwierzyć, a jednak dochodzi do nich prawie każdego miesiąca. Matka brutalnie pobiła swoje malutkie dziecko. Takie zgłoszenie otrzymali Policjanci z Warszawskiego Bemowa. Wiadomo już, że kobieta przyznała się do pobicia dziecka. Kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Dziecko na szczęście jest w stanie dobrym.

Pobicie na Bemowie

Zdarzenie miało miejsce na jednym z mieszkań na Warszawskiej dzielnicy Bemowo. Policjanci musieli interweniować, ponieważ dopłynęło do nich zgłoszenie o prawdopodobnym pobiciu dziecka. Miało to miejsce w piątek około godziny czternastej. Podczas interwencji policjanci zadbali w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo malucha, który został zabrany przez pogotowie ratunkowe. Następnie dokonali oni zatrzymania matki dziecka, która była sprawczynią pobicia.

Na chwilę obecną wiadomo, że kobieta złożyła już częściowe wyjaśnienia w tej sprawie, a także przyznała się do zarzucanych jej czynów. Usłyszała ona bowiem zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą najbliższą, nieporadną ze względu na wiek. Grozi jej za to nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dziecko, które padło ofiarą bezlitosnej matki jest w stanie dobrym. Prokurator wystosował także wniosek o mieszczenie tymczasowo w rodzinie zastępczej. Zbadane zostaną także dokładnie okoliczności całego zajścia, czy kobieta w chwili popełnienia czynu była poczytalna, a także czy w jej gospodarstwie domowym dochodziło już kiedyś do tego typu sytuacji.

Nie wiadomo także dokładnie, kto zdecydował się poinformować służby o całym zajściu. Mimo tego bardzo cieszy nas fakt, że ktoś zdecydował się zainterweniować. Bardzo często zdarza się bowiem, że sąsiedzi, którzy są najbliższym otoczeniem, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że u sąsiadów dzieje się coś złego. Jednak mimo tego nie chcą wtykać nosa w nieswoje sprawy. Czasem taka informacja może przyczynić się do uratowania komuś życia.