Alarm bakteriologiczny w Legionowie – możliwe zagrożenie legionellą

Według informacji podawanych przez Komunalny Zakład Budżetowy w Legionowie, lokalna pływalnia została czasowo wyłączona z użytku ze względu na podejrzenie obecności bakterii legionella. To już drugi incydent tego typu, który miał miejsce w ostatnich dniach w stolicy i jej okolicach. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w dalszej części artykułu.

Komunikat o tym zdarzeniu wydany przez Komunalny Zakład Budżetowy Legionowo ukazał się w mediach społecznościowych. Zaznaczono w nim, że decyzja o tymczasowym zamknięciu pływalni przy ulicy Królowej Jadwigi została podjęta ze względu na dobro korzystających z niej osób. Przyczyną takiego kroku było niewielkie przekroczenie mikrobiologicznych norm jakości wody, które mogło świadczyć o wystąpieniu bakterii legionelli.

Dodatkowo, w komunikacie podkreślono, że konieczna jest przerwa w funkcjonowaniu obiektu, aby przeprowadzić działania mające na celu przywrócenie prawidłowych parametrów wody. Przerwa ta jest również potrzebna z uwagi na oczekiwanie na wyniki ponownego badania próbek wody. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu podobny przypadek miał miejsce w publicznym przedszkolu nr 20 na warszawskiej ulicy Sempołowskiej, gdzie również wykryto obecność bakterii legionella.