Wśród wielu kierowców panuje przekonanie, że detailing to wyłącznie gruntowne czyszczenie i mycie samochodu. Jak się okazuje, jest on czymś znacznie bardziej zaawansowanym, ponieważ obejmuje szereg czynności, których celem jest przywrócenie pojazdom dawnego blasku. Polerowanie lakieru, czyszczenie wnętrza samochodu czy silnika, mycie i zabezpieczanie tapicerki, pielęgnacja felg i opon, a także renowacja reflektorów to zatem tylko część z realizowanych przez profesjonalne salony detailingu usług.
Jak przebiega proces renowacji skórzanej tapicerki?
Nie da się ukryć, że każdy posiadacz auta ze skórzanymi siedzeniami dobrze wie, że choć początkowo wyglądają one pięknie, z czasem zaczynają tracić swój pierwotny urok. Biorąc pod uwagę fakt, jak trwałym, a zarazem eleganckim materiałem jest skóra naturalna, da się przywrócić jej dawną świetność, na co swoje sposoby ma każde studio detailingu.
- Wstępne oczyszczanie – pierwszym krokiem jest usunięcie nagromadzonych zabrudzeń (kurzu, tłuszczu, brudu i innych zanieczyszczeń), do czego wykorzystuje się specjalistyczne preparaty – skuteczne, a zarazem delikatne dla skóry naturalnej.
- Usuwanie większych zabrudzeń – o ile wstępne czyszczenie daje już widoczne efekty, w większości przypadków konieczne okazuje się również usuwanie mniejszych plam i drobnych zabrudzeń, które pozostały na tapicerce. Tutaj w zależności od rodzaju plamy stosuje się dedykowane do konkretnych rodzajów zabrudzeń profesjonalne środki czyszczące.
- Renowacja koloru – skóra naturalna płowieje m.in. pod wpływem działania promieni słonecznych. W przypadku nieco wyblakłej tapicerki nieocenione okazują się preparaty odbudowujące kolor skóry, dzięki którym odzyskuje ona swój pierwotny wygląd.
- Nawilżanie – po kompleksowych czynnościach związanych z czyszczeniem i renowacją skóra powinna zostać poddana procesowi odżywiania oraz nawilżania. Dzięki specjalistycznym produktom pielęgnacyjnym zyskuje ona niebywałą miękkość i elastyczność.
- Naprawa uszkodzeń – fachowcy mają swoje sposoby również na widoczne zadrapania czy przetarcia na skórze, co okazuje się kluczowym elementem kompleksowego detailingu wnętrza.
Co daje usuwanie rys z lakieru samochodowego?
Zabieg ten jest bez wątpienia jednym z kluczowych etapów procesu detailingu. Pozwala on bowiem na osiągnięcie estetycznego, zbliżonego do pierwotnego wyglądu pojazdu. O ile same rysy negatywnie wpływają na ogólną prezencję auta, mogą zagrażać również ochronie lakieru, np. poprzez zwiększone ryzyko korozji. Ponadto pozostawione sobie, bez naprawy, rysy są w stanie prowadzić do dalszych uszkodzeń lakieru, choćby dzięki działaniu wilgoci. Usuwanie ich na wczesnym etapie jest zatem kluczowe, aby zapobiegać pogłębianiu się uszkodzeń.
Renowacja skóry czy usuwanie rys z lakieru samochodowego to tylko część usług świadczonych przez zlokalizowane w Warszawie studia detailingu. Warto pamiętać, że często specjalizują się one także w kompleksowej mechanice pojazdowej, co pozwala korzystać ze wsparcia tych samych fachowców, bez konieczności szukania kolejnej firmy.