06 stycznia 2022 roku w Warszawie – Bieg Trzech Króli już jutro!

W tym roku z okazji święta Trzech Króli w stolicy mieszkańcy przygotowują się na sportowe wydarzenie. Jego cel to pozyskanie środków finansowych, mających wesprzeć działalność szkoły zawodowej w Kenii. Bieg Trzech Króli wystartuje jutro o godzinie 10.00.

Aktywnie wspierają edukację

Tradycyjnie na terenie wielu miast w dniu 06 stycznia możemy obserwować przemarsz barwnych orszaków, nawiązujących do tradycji trzech króli, którzy jako pierwsi nawiedzili nowo narodzone dzieciątko. Stolica nie należy tu do wyjątków. Jednak w tym roku władze miasta postanowiły zrobić coś więcej niż zapewnienie mieszkańcom ciekawych doznań. W tym roku Ogród Saski stanie się trasą dla biegu, za którym kryje się szczytny cel. Wpisowa opłata w wysokości 20,00 złotych pobierana od każdego uczestnika wydarzenia, zostanie przekazana na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi.

Bieg Trzech Króli w etapach

Jak w przypadku innych tego typu wydarzeń, Bieg Trzech Króli wystartuje w kilku turach. Kolejne grupy biegaczy podejmą wyścig w pięciu kolejnych seriach. Każdy uczestnik biegu pokona dwa okrążenia wzdłuż wyznaczonej w Ogrodzie Saskim trasy, co łącznie da dystans 5 kilometrów. Start i metę przewidziano przy skrzyżowaniu ulic Królewskiej i księdza Biskupa Juliusza Burschego. Ci, którzy trafią na podium, zdobędą wyjątkowe nagrody, a mianowicie złoto, kadzidło i mirrę. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy drewniany medal i pakiet Trzech Króli.

O zaplanowanym na 06 stycznia tradycyjnym przemarszu orszaku ulicami Warszawy, można przeczytać tutaj.