Przykrycia studzienek i kanałów technologicznych z materiałów kompozytowych

O kanałach technologicznych można łatwo zapomnieć – przynajmniej dopóki nie będzie potrzebny jak najszybszy do nich dostęp lub nie ulegną uszkodzeniu. To ostatnie może przyjść w każdej chwili, zwłaszcza jeśli używamy powszechnie stosowanych materiałów. Rozwiązanie? Kompozytowe pokrywy studzienek i kanałów technologicznych marki Fibrelite – dostępne w Polsce dzięki firmie Corrimex. Oto co warto o nich wiedzieć.

Pokrywy tworzone na wymiar

Przy budowie infrastruktury przemysłowej zwykle trudno o elastyczność – istnieje projekt, który musi spełniać ściśle określone wymogi wymiarowe i techniczne. W takiej sytuacji idealne dopasowanie takich detali jak pokrywy kanałów technicznych może być problematyczne. Ponadto projektanci i wykonawcy często mają do czynienia z nietypowymi kształtami kanałów lub już zabetonowanymi ramami, które wymagają pokrywy o ściśle określonych wymiarach. Brytyjska firma Fibrelite rozumie te potrzeby – jej specjaliści jako pierwsi na świecie, już w latach 80., stworzyli pokrywy z lekkiego i wytrzymałego kompozytu, które mogą być wytwarzane na dowolny wymiar – zarówno do nowo powstających, jak i już istniejących instalacji.

Lekki i odporny na duże obciążenia – kompozyt to przyszłość

Praktyka pokazuje, że w pokrywach kanałów technologicznych powszechnie stosowane materiały nie zdają egzaminu w dłuższej perspektywie. Pokrywy betonowe? Kruszą się, nasiąkają wodą, wymagają regularnych wymian. Metalowe? Ciężkie, przewodzące ładunki elektryczne, podatne na korozję i… często znikające w wyniku kradzieży. Mamy więc tu do czynienia z pozornymi oszczędnościami na materiałach. Oba te rozwiązania są dziś pod względem technologicznym przestarzałe – szczególnie w porównaniu do stosowanego przez Fibrelite kompozytu formowanego metodą wtryskową.

To właśnie ten proces pozwala precyzyjnie kształtować pokrywy – zarówno pod względem rozmiaru, jak i formy. Dzięki temu można idealnie dopasować je do kanałów o nieregularnych kształtach, często spotykanych na terenach przemysłowych.

W odróżnieniu od betonowych czy stalowych odpowiedników pokrywy kompozytowe wyróżniają się niską masą i wysoką wytrzymałością. W praktyce oznacza to, że nawet pokrywa przystosowana do ogromnego nacisku 90 ton może być podniesiona przy użyciu dedykowanej dźwigni – bezpiecznie, szybko i bez potrzeby sięgania po ciężki sprzęt.

Co więcej, kompozyt nie przewodzi prądu ani ciepła, jest odporny na chemikalia, wilgoć, skrajne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. To materiał, który sprawdza się nawet w najbardziej wymagających lokalizacjach – od infrastruktury transportowej po zakłady przemysłowe.

Gdy potrzeba czegoś więcej

Pokrywy od Fibrelite można personalizować również pod kątem użytkowym – poprzez ich różne zabarwienie, co ułatwia szybką identyfikację kanałów serwisowych. Można także zamówić modele z dodatkowymi zabezpieczeniami, np. zamkami – szczególnie docenią to zarządcy terenów ogólnodostępnych. Każda z pokryw ma właściwości antypoślizgowe – to dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pracowników oraz osób postronnych. Brak zagrożenia kradzieżą, odporność na warunki atmosferyczne i długa żywotność sprawiają, że inwestycja w kompozytowe pokrywy jest rozwiązaniem na lata.

Pokrywy kompozytowe stosowane na całym świecie – dzięki Corrimex skorzystasz z nich także Ty!

Jako jedyny oficjalny przedstawiciel marki Fibrelite w Polsce, Corrimex oferuje nie tylko dostęp do sprawdzonych produktów tej firmy, ale też wsparcie na każdym etapie ich wdrożenia – od doradztwa technicznego, przez dobór odpowiednich rozwiązań, aż po dostawę i instalację. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju kanały techniczne lub studnie dostępowe chcesz zabezpieczyć, w ofercie Corrimex z pewnością znajdziesz rozwiązanie dla siebie. Skontaktuj się ze specjalistą firmy, a otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące szczegółów technicznych oraz możliwości instalacji. Więcej na: https://pokrywynajazdowe.pl/.