Kompleksowe przygotowania do Święta Wojska Polskiego zmieniają obraz i ruch na warszawskiej Wisłostradzie

Prace związane z organizacją uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego są na pełnym etapie. Okolice wisłostrady, jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych stolicy, zaczynają się transformować. Już teraz widoczne są pierwsze metalowe konstrukcje, a tablice drogowe informują o zbliżającym się zamknięciu trasy. W związku z tym wydarzeniem, w najbliższym czasie kierowcy powinni spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu.

Na Wisłostradzie, szczególnie w rejonie Multimedialnego Parku Fontann, ruszyły intensywne prace przygotowawcze do defilady, która zostanie przeprowadzona 15 sierpnia, czyli w Święto Wojska Polskiego. Na miejscu zauważyć można już pierwsze metalowe struktury. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak rok temu, wkrótce rozpoczną się prace nad specjalną sceną – niezbędnym elementem każdej uroczystości.

Przy drodze ustawione zostały także tablice informacyjne o planowanym zamknięciu arterii. Zgodnie z nimi, Wisłostrada będzie nieprzejezdna w dniach:

10.08.2024 od godziny 16:00 – 11.08.2024 do godziny 11:00,

14.08.2024 od godziny 18:00 – 15.08.2024 do godziny 18:00.

Do tej pory nie podano wyjaśnień dotyczących konkretnego odcinka trasy, który ma zostać zamknięty. Można jednak przypuszczać, że sytuacja będzie podobna do tej z ubiegłego roku, kiedy to z powodu obchodów całkowicie zamknięty dla ruchu (w obu kierunkach) był szereg ulic, w tym Wisłostrada (obie jezdnie ulic Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wioślarska i Solec) od mostu Skłodowskiej-Curie do mostu Łazienkowskiego (wraz z zakazem zatrzymywania się z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela), Jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa na odcinku od mostu Łazienkowskiego do ulicy Gagarina, Gwiaździsta od ulicy Podleśnej do Wisłostrady, Krasińskiego od ulicy Czarnieckiego do Wisłostrady, Krajewskiego od ulicy Dymińskiej do Wisłostrady i Zakroczymska i Jeziorańskiego od Szymanowskiej do Muzeum Katyńskiego.