Krople do oczu są użytkowane przez wiele osób. Nasz wzrok jest każdego dnia narażony na działanie szkodliwych czynników, które mogą nawet prowadzić do chorób i dolegliwości bólowych. Jeśli regularnie sięgamy po takie krople, trzeba pamiętać o odpowiedniej aplikacji. W przeciwnym razie, produkt może nie zadziałać zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Spore znaczenie w tym wypadku ma zachowanie higieny. Jak stosować krople do oczu? O czym warto pamiętać podczas aplikacji?
Suche i zmęczone oczy
Wiele osób skarży się na zespół suchego oka, który wiąże się z nadmiernym wysychaniem spojówki i rogówki. Taki stan rzeczy dotyczy niedostatecznej produkcji lub nadmiernego parowania filmu łzawego. Wśród objawów wyróżnić trzeba:
- uczucie suchości,
- zaczerwienienie oczu,
- pieczenie oczu,
- zaburzenia widzenia,
- uczucie ciała obcego w oku itp..
Na szczęście w takiej sytuacji z pomocą przychodzą krople do oczu. Oczywiście trzeba mieć na uwadze ich odpowiednią aplikację, z zachowaniem ostrożności i higieny.
Niezawodne krople do oczu
Warto wiedzieć, że krople do oczu pełnią wiele funkcji. Na rynku znajdziemy liczne propozycje, które dobierzemy zgodnie ze swoimi potrzebami. Produkt ten zabezpiecza oczy i tworzy na ich powierzchni warstwę ochronną. Można liczyć na zmniejszenie dyskomfortu związanego z negatywnym wpływem otoczenia, nadwyrężeniem wzroku lub podrażnieniami mechanicznymi. Pierwszym krokiem, przed aplikacją, jest zdejmowanie soczewek. Trzeba to zrobić dokładnie i uważnie, tak aby dodatkowo nie podrażnić oczu.
Aplikacja kropli do oczu
Choroby oczu odbierają nam radość życia i wywołują wiele dolegliwości. Niekiedy walczymy z alergiami, infekcjami, czy też podrażnieniami wskutek urazów mechanicznych. Innym razem nasze oczy są po prostu zmęczone po długiej pracy przed komputerem. Jak zaaplikować krople do oczu? Gdy zdejmiemy już soczewki kontaktowe, możemy przejść do dzieła. Z użyciem palca wskazującego odsuwamy dolną powiekę. W powstałe zagłębienie wpuszczamy krople z odległości 1-2 cm, pamiętając o kierowaniu kropli w zewnętrzny kącik oka. Istotne jest to, aby po zakropieniu przed chwilę uciskać punkt łzowy. Dzięki temu nie ma ryzyka dostania się preparatu do dróg łzowych.
Alergia oczu
Zespół suchego oka to nie jedyne schorzenia, które nas dotyka. Często walczymy także z alergiami, które prowadzą do zaczerwienienia oczu, swędzenia, łzawienia i pieczenia. Mamy także wrażenie piasku pod powiekami i uczucie zamazanego widzenia. Dodatkowe objawy alergii to z pewnością kichanie, kaszel, swędzenie w nosie i bóle głowy. Jeśli zauważymy u siebie takie problemy, warto działać jak najszybciej. Kupmy odpowiednie krople do oczu z pomocą farmaceuty lub lekarza. To pozwoli nam zniwelować przykre dolegliwości i na nowo cieszyć się życiem.
Jak widać, aplikacja kropli do oczu nie jest trudnym zadaniem. Narząd wzroku jest wrażliwy na wszelkie czynniki zewnętrzne, dlatego warto o niego dbać każdego dnia. Nie tylko osoby noszące soczewki kontaktowe borykają się z suchością i zmęczeniem oczu.